Poddasze z klasą

Kiedy byliśmy małymi dziećmi, wiele miejsc w naszych domach miało charakter magiczny. Nie bywało się w nich często, w związku z tym snuliśmy wiele domysłów i niezwykłych historii z nimi związanych. Jednym z tego typu miejsc jest poddasze. To najczęściej strychy, na których przechowujemy różne niepotrzebne przedmioty. Co raz większa liczba ludzi decyduje się jednak na konkretniejsze zagospodarowanie tej przestrzeni. A urządzić można je na wiele sposobów.
Poddasze najczęściej posiada specyficzny sufit i ściany. Wymagane są więc do niego inne niż normalnie okna. Ich kosz jest nieco większy niż tych standardowych, jednak tylko te specjalistyczne ochronią nas przed wiatrem czy różnego typu opadami. W wystrojach poddaszy bardzo dużą rolę odrywa drewno. Przede wszystkim można je znaleźć na podłogach. Panele są dobierane w najróżniejszych odcieniach – od jasnej sosny aż po czarny wręcz heban. Często można spotkać również drewniane boazerie na ścianach. Warto jednak zadbać, aby były one pokryte specjalnym lakierem, który zapobiega szkodliwemu działaniu promieni słonecznych – na poddaszu bowiem bardzo często mamy duże okna, które wiążą się ze sporą ilością światła naturalnego, którego nadmiar może spowodować przebarwienia na naszych panelach.
Pokój na poddaszy niewątpliwie ma swój klimat. Każdy w końcu chciałby zamieszkać bliżej nieba. Jeżeli więc posiadany w naszych domach zagracony strych – może najwyższa pora wziąć się za niego?

Both comments and pings are currently closed.