Zaskakujące twory architektoniczne

Bardzo często przeglądając internet trafiasz na zdjęcia domów, wnętrz mieszkań albo szczegółów architektonicznych i ozdób, które sprawiają, że aż zamierasz z wrażenia, myśląc sobie: jak niesamowite, piękne i niezwykłe rzeczy jest w stanie stworzyć człowiek. To może być wszystko, od tajemnych przejść przez biblioteczkę, zadziwiających kształtem stołów, cudacznych wazonów, aż po schody połączone ze zjeżdżalnią. To również nawet nie domki na drzewie, a prawdziwe rezydencje z tarasami, powykręcane półki na książki i futurystyczne bibeloty, które same w sobie są formą doskonałą. Wszystko to i jeszcze wiele innych rzeczy jest sprawką projektantów i architektów wnętrz. To oni dzięki swojemu zmysłowi kreacyjnemu i umiejętności przelania na papier, do programu komputerowego, a potem stworzenia w formie materialnej swoich pomysłów sprawiają, że szare i nudne wnętrza dzięki kilku drobiazgom, potrafią zmienić się nie do poznania. To także ich sprawka, gdy widzimy zdumiewające w kształcie i kolorze meble albo mieszkania przekształcone w studia nagraniowe, jaskinie hazardu, hinduskie świątynie albo statki kosmiczne. Jeśli więc w głębi duszy marzymy o tym, by zamienić nasze M4 w japoński ogród, środek Las Vegas, wnętrze samochodu, wiktoriański pałac albo przestronną, ciepłą i wygodną norę hobbita powinniśmy udać się do architekta wnętrz. Tylko on z czterech ścian fachowo i profesjonalnie wyczaruje nam zupełnie nowy, inny świat.

Weekendowy kurs projektowania wnętrz

Interesuje nas tworzenie pięknych, eleganckich i funkcjonalnych mieszkań? Lubimy harmonię, chcielibyśmy żyć w zgodzie z naturą i własnymi potrzebami w miejscu, które nas odzwierciedla? A może po prostu interesuje nas architektura i chcielibyśmy posiąść trochę wiedzy teoretycznej i praktycznej od prawdziwych fachowców w tej dziedzinie? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi: „W sumie tak”, rozwiązaniem tego egzystencjalnego problemu jest zapisanie się na weekendowy kurs projektowania wnętrz. Takie kursy odbywają się w kilku większych miastach Polski, bardzo często w siedzibach biur architektonicznych, Akademiach Sztuk Pięknych albo na uczelniach publicznych, które w swoim programie mają zajęcia z architektury wnętrz. Zajęcia na takich kursach są mieszanką wykładów multimedialnych i warsztatów praktycznych. Kursy takie po zakończeniu i zdaniu potrzebnych przedmiotów pozwalają nie tylko na poznanie tajników projektowania i aranżacji, ale również na wykonywanie zawodu profesjonalnego projektanta wnętrz. Zajęcia takie trwają zwykle koło osiemdziesięciu godzin, w zależności od kursu i miejsca jego organizowania. Jeśli więc hobbystycznie albo zawodowo chcecie zajmować się architekturą wnętrz, zapiszcie się na kurs projektowania wnętrz już dzisiaj. W końcu to rozwój osobisty i zawodowy jest tym co sprawia, że człowiek jest szczęśliwy i spełniony. Czemu nie macie robić czegoś, co sprawia wam przyjemność?

Kompleksowe projektowanie wnętrz

Architektura wnętrz to nie tylko wymyślanie drogich i niepotrzebnych dodatków do mieszkań bogatych ludzi, ale tworzenie zwykłych, użytkowych i eleganckich przestrzeni dla każdego. Projektanci wnętrz to ludzie, którzy pracują nad wyglądem wystaw sklepowych, wnętrz lokali usługowych i prywatnych mieszkań. Pracownicy biur architektonicznych specjalizują się również w projektowaniu wnętrz, mebli albo ekspozycji wystawowych. Ich oferta skierowana jest do osób prywatnych, jak również do inwestorów. Działanie architekta wnętrz dopasowane jest zawsze do potrzeb i wymagań klientów, dlatego można się do niego zwrócić po czysto teoretyczną poradę albo zamówić pełne i kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie danego wnętrza. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb klienta i jego możliwości finansowych. Architekci wnętrz czasami pracują w tzw. „terenie” na planach papierowych i szkicach, jednak w obecnym momencie większość projektów wykonywana jest już na komputerze. Co mogą nam zaproponować? Przede wszystkim wykonanie projektów w dwu- i trójwymiarze, dzięki korzystaniu ze specjalnych programów graficznych. Kierując się do biura architektonicznego możemy również oczekiwać, że na nasze życzenie zostaną wykonane projekty koncepcyjne biur, domów i mieszkań; wizualizacje 3D, propozycje przebudowy lub zmiany kolorystyki, analizy oświetlenia i zacienienia pomieszczeń czy projekty mebli. Jak widać, przekrój pracy architekta wnętrz jest bardzo szeroki, więc wybierając się do niego musimy z góry wiedzieć czego od niego oczekujemy.